KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 15349171
nr 1534 9171
Bror Kronstrand
(1875-1950), Sverige
Teckning, Signerad, daterad 1920, med dedikation, Kvinna i hatt. Bildmått: 13x10 cm, yttermått inklusive ram: 20x15 cm
Bror Kronstrand, född 1875 i Mariestad, död i Stockholm 1950, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 17 april 2023
kl 20:07:36
300 kr
450 kr
Bror Kronstrand
Läs mer om Bror Kronstrand